Dopravní hřiště

• OI Developer
  • 41

6. září jsme odjeli do Hořic na dopravní hřiště, které je umístěno v areálu Autokempu U Věže.

Žáci nejdříve odešli na učebnu, kde zhlédli instruktážní film s dopravní tématikou. Pak společně s panem Milanem Čeřovským prošli celou trasu dopravního hřiště. Cestou si opakovali dopravní značky, vysvětlovali si různé dopravní situace, které na ně čekají. Pak už jezdili na kolech, anebo představovali chodce.

Jako každým rokem, byl největším úskalím kruhový objezd. Ale po prvních přestupcích brzy všichni jezdili bezchybně. Pak odešli na učebnu, kde si ti starší napsali test znalostí, mladší si vypracovali úkoly z prvouky.

Čas rychle utekl a my se museli vydat zpět na autobus a vrátit se zpět, kde na nás již ve školní jídelně čekal oběd.