O nás

Základní škola a Mateřská škola, Podhorní Újezd a Vojice, okres Jičín je škola malotřídní, dvojtřídní, poskytuje vzdělání od 1. do 5. ročníku. Součásti školy jsou základní škola, školní družina, mateřská škola a školní jídelna.

Základní škola má kapacitu 30 žáků, školní družina 30 žáků. Naše škola je sice malá, s menším počtem žáků, ale vědomosti a dovednosti, které zde žáci za pět let získají jsou srovnatelné a někdy ještě na vyšší úrovni než na velkých školách, což potvrzují výsledky našich žáků na dalších zařízeních. Do školy docházejí pouze žáci z naší obce.

Všichni se znají již z mateřské školy, znají se i rodiče. Máme mezi sebou dobré vztahy. Snažíme se, aby žáci chodili do školy rádi a s chutí. Každému se můžeme věnovat s mnohem větší trpělivostí. Žáci vědí, že se na nás mohou kdykoliv obrátit s jakýmkoliv problémem. Starší pomáhají mladším.

publikováno: 16. 5. 2023 14:05, Daniela Kalvodová