Školní výlet

• OI Developer

7. června jsme odjeli na školní výlet do Hořic.

Dopoledne nás paní Jana Dvořáčková provedla Hořicemi. Navštívili jsme Smetanovy sady, na oběd jsme už dorazili do autokempu U Věže, kde jsme již měli dopravené batohy a mohli jsme se ubytovat.

Odpoledne pršelo, a tak jsme zvolili náhradní program. Žáci si modelovali své sochy, vypracovali pracovní list o Hořicích. V podvečer přestalo pršet, a tak jsme opět šli ven a sportovali. Po večeři měli žáci osobní volno a připravovali se na stezku odvahy. Jakmile se setmělo, vydali se na ni první odvážlivci. Někdo šel sám, někteří ve dvojicích i trojicích.

Ale nikdo nepřiznal, že se bojí. Museli po vyznačené cestě dojít až k věži, kde se museli podepsat. Všichni strach překonali a nezalekli se ani strašidla, které pobíhalo po kempu. Pak už byl ale opravdu čas jít spát.

Druhý den začal rozcvičkou a po ranní hygieně se žáci nasnídali a odešli do učebny dopravní výchovy, kde zhlédli film s dopravní tématikou a společně s lektorkou si vysvětlili některé dopravní situace.

Pak už nasedli na kola a jezdili po dopravním hřišti, kde se museli řídit dopravními značkami. Žáci 4. a 5. ročníku napsali test. Ti, kteří ho napsali na správný počet bodů, dostali průkaz cyklisty. Ještě před obědem nastalo velké balení. Odpoledne jsme se šli podívat ke kalíšku a vrátili se zpět po stezce do Hořic a odjeli zpět do Vojic.