Tonda Obal

20. února naši školu navštívil „Tonda Obal“, pracovník firmy EKO-KOM, který nás provedl světem třídění a recyklace odpadu. Pro žáky měl připravenou besedu o tom, proč třídit odpad, jak třídit který druh odpadu, co do kterých popelnic patří. Pomocí videí žáky seznámil s třídícími linkami, skládkami, recyklací. Názorné pomůcky (malé popelnice, odpad) pomohly k lepšímu pochopení celé problematiky. Byl překvapen, jak jsou naši žáci zdatní v tomto tématu. Třídíte???

Karneval ve školce

9. února nás učitelky z mateřské školy pozvaly na karneval, který každoročně pořádají. Naši žáci jsou vždy nadšení, když mohou po letech opět zavítat do školky a zavzpomínat na "mládí", a tak s radostí toto pozvání přijali. Kdo chtěl, mohl si vyrobit prima škrabošku a ozdobit ji peříčky či třpytem. Připravena byla také spousta společných her. Jako vyvrcholení celé akce vnímám několik desítek nafouklých balónků a tanec všech zúčastněných. Všichni by nejradši pokračovali až do odpoledních hodin.

Přípravy na Masopust

I naše škola se zapojila do příprav na Masopust 2023. Při hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy vznikaly různé kostýmy a masky na přání malých zákazníků. Samozřejmě jsme nemohli vyjít vstříc všem 27 žákům, ale po vzájemné domluvě snad byli všichni spokojeni a ti, co masku už měli nebo ji připravovali s rodiči, pomáhali při tvoření svým spolužákům. Fantazie dětí je nezměrná a díky tomu mohla vzniknout i další kobyla do průvodu, "strakatý", nebo třeba 2 pejsci,... Někteří zkusili pod dohledem zasednout i za šicí stroj nebo alespoň šlapat na pedál. Při hudební výchově žáci nacvičovali písně sestavené paní Magdou Uhlířovou, která zajišťovala hudební stránku masopustu. Když nastala sobota, den průvodu, vyvrcholení snahy spousty lidí napříč spolky, zastupitelstvem a občany, bylo krásné pozorovat, jak se děti baví a jsou nadšené z nové akce, která se vydařil

Stavby domečků v družině

Dýně 2021

26. října jsme se po roční pauze opět sešli ve skále u myslivců na oblíbené akci Dýně.

Projektový den

27. září jsme měli projektový den. Nejprve si žáci vypočítali matematické tajenky, kde jim vyšlo téma projektového dne - Podzim.