Setkání dětí MŠ a ZŠ v Našem lesíku

Setkání dětí MŠ a ZŠ v "Našem lesíku"

číst více 4. 10. 2023
Plavání

20.09.2023 jedeme poprvé na plavání. Ráno jsme se přivítali a v kruhu jsme si pověděli, kam to vlastně jedeme a co nás tam bude čekat. Děti se už nemohly dočkat, až nastoupí do autobusu a pojedou do plaveckého bazénu do Hořic. Cestou pozorovaly auta, traktory na poli, dokonce viděly i vlak, který v tuto hodinu projížděl. Konečně autobus zastavil a děti s patřičným natěšením vystoupily a šly se do šaten osprchovat a převléknout do plavek. Vytvořily hada, a ten je dovedl až na lavičku, kam si pro ně přišly dvě paní plavčice a velice příjemným a milým způsobem se s dětmi přivítaly. Po kratičkém úvodu se už děti statečně seznamovaly s vodním prostředím v areálu. Všichni jsme měli radost, že děti vodní svět lákal, bavil, ale hlavně… Nikdo neplakal, nikdo se nebál, a to je důležité! Po hodince plavání vybrané děti dostaly šupinku za statečné plavání a už jako had jsme se odebrali opět osprchovat, a hlavně vysušit vlásky holčičkám. Cestou zpět bylo v autobuse ticho a už se chtělo odpočívat ?

Divadýlko Knihadýlko

Je pátek 15. 9. 2023 a děti mají pohádkový den smile To je pro ně den, kdy si čteme, vyprávíme pohádky a děti je pak samy převypráví a samy se vciťují do pohádkových postav a s kostýmy, které si obléknou, se snaží a pokouší o dramatizaci daného pohádkového příběhu.

Dnešní den je ale jiný… Přijelo k nám Divadýlko Knihadýlko…. Copak to je asi za divadýlko???

No prostě vstupujeme do knížek s pohádkovými příběhy a čekáme, zda děti daný pohádkový příběh znají, či nikoli … a světe, div se… znají. Perníková chaloupka, Koblížek, Budulínek, Hrnečku vař, Otesánek, Karkulka a … napovídají a očka jim jen svítí radostí, že vše dobře dopadne.

No a potom? Volná zábava se školáky. Jsou to kamarádi, sourozenci a společně procházejí pohádkové knížky, sestavují perníkovou chaloupku, ládují Otesánka a snaží se ukázat Koblížkovi cestu smile

Je to krása. Děti si užily pohádkových příběhů a společných chvil se školáky a už se těšíme na další návštěvu Divadýlka Knihadýlka.

Náš dětský lesík

"Náš dětský lesík"

Hurá!!! Opět v našem dětském lesíku smile

Sešli jsme se po prázdninách a už se děti nemohly dočkat, až půjdeme do „našeho lesíka“.

V lesíku si děti staví domečky, prolézačky pro broučky. Kůra jim poslouží jako stěna, nebo talíř, nebo lodička a dětská fantazie jim vlastní vykouzlí z různých přírodnin, které mají po ruce, neuvěřitelné prostředí s momentálním příběhem, které vidí svýma očima. Zkoumají, zda se pískovec dokáže při broušení proměnit v písek a jakým způsobem. Třením pískovcových kamenů jim vzniká jemňoučký písek, který pak používají na vaření, a do skořápek od vlašských ořechů připravují různé pokrmy.

Les jim skýtá nepřeberné množství nápadů a s pozorovacím talentem a postřehem, kterým pozorují vše živé kolem sebe, si vytvářejí svůj vlastní pohled na živou i neživou přírodu, ale hlavně mají na paměti, že příroda je krásná a musí ji chránit smile

Archeopark Všestary

Aby nebyl návrat do školních lavic tak náročný, vypravili jsme se hned první týden na výlet do Archeoparku Všestary. Průvodce nás seznámil se dvěma velkými tématy - Lovci poslední doby ledové a Život prvních zemědělců. Programy byly postaveny nejen jako výklad, ale byl kladen důraz i na prožitek, tak si všichni mohli vyzkoušet pravěké činnosti a ochutnat i pokrm tehdejší doby.

číst více 14. 9. 2023
Dopravní hřiště Hořice (4., 5. ročník)

číst více 14. 9. 2023