Překvapení

Při pracovních činnostech jsme se věnovali velmi utajené činnosti. Vyráběli jsme mýdlo pro svoje milé maminky k jejich svátku. Nejdříve bylo třeba mýdlovou hmotu přesně navážit a následně se domluvit se třemi kamarády na barvě a vůni. Někdo zvolil kombinaci červená+třešeň, jiný zelená+eukalyptus, další žlutá+skořice,... Dále nekonečné čekání, až opět roztavená hmota ztuhne ve formách a budeme moci vyklepnout hotový produkt.

Zadařilo se!

Kresba v plenéru

Malí výtvarníci se vydali zkoumat přírodu a suchým pastelem ztvárnili detaily rostlin, ale i výhledy do dáli. Dařilo se jim!

Čarodějnice

Při výrobě letošní čarodějnice jsme dali volnost své fantazii a užili si to opět naplno.

Pokračování projektu Cestujeme po ČR

Pověst o králi Ječmínkovi nás zavedla do Olomouckého kraje. Ječmínek - ječmen - obilí. Oslím můstkem jsme se dostali k výrobě mouky a výrobků z ní. Na koňském cvičišti děti vyhloubili bezpečné ohniště a opekli jsme si na klaccích pšeničné hady na slaný i sladký způsob. Některým ty sladké dokonce připadaly jako trdelník. Zároveň jsme tento den oslavili Den Země a pomohli naší vsi od pohozených odpadků.

3D tiskárna

Díky MAS Podchlumí jsme mohli využít bezplatného zapůjčení 3D tiskárny. Žáci si o hodinách informatiky vytvořili své vlastní projekty, které jsme pak několik dlouhých hodin a dní tiskli. Ne vždy tiskárna fungovala tak, jak bychom si přáli, ale vše se v dobré obrátilo a ke konci zápůjční doby vlastnil každý žák naší školy svůj speciální 3D předmět.

Zahradničíme!

Po zimě jsme dali do pořádku vyvýšené záhony. Byliny se o sebe starají téměř samy, avšak zeleninový záhon potřeboval řádnou údržbu. Po vypletí a zkypření zeminy žáci vysadili kedlubny, hlávkový salát, několik odrůd rajčat, melouny, a také jsme nemohli zapomenout zasít ředkvičky! Vchod do školy zdobí muškáty.

Za sadbu patří poděkování místnímu Zahradnictví Laňarovi.