Zápis do 1. ročníku ZŠ

3. dubna proběhl zápis do 1. ročníku základní školy. Budoucí prvňáčci společně s rodiči si prohlédli školu. Děti pracovaly na interaktivní tabuli, poznávaly barvy, zazpívaly si známé lidové písničky a zkusily si prvky základní obratnosti. Všichni se snažili a už se těší, až v září nastoupí do prvního ročníku.

číst více 17. 5. 2023
Školní besídka

1. 25. dubna se uskutečnila v hostinci Na Rohu školní besídka. Program mapoval některé části České republiky, a žáci tak navázali na celoroční projekt Cestujeme po České republice a mohli tak předvést to, co se naučili během školního roku v hodinách českého jazyka, hudební výchovy, prvouky, vlastivědy. Začínali jsme v Karlových Varech. Nejmladší žáci zazpívali lidové písně z různých částí naší republiky. Zahráli pohádku O perníkové chaloupce, O Rumcajsovi, zatančili lidový tanec z jižní Moravy, předvedli Noc na Karlštejně. Na závěr všichni zazpívali známý hit Vzhůru k výškám. Všichni společně prožili příjemné odpoledne.

číst více 17. 5. 2023
Vánoční tradice - cukroví

Jednou z vánočních tradic je pečení cukroví. Čteme a prohlížíme knížky, obrázky o cukroví. Sdílíme informace, kdo jaké cukroví doma peče. K cukroví neodmyslitelně patří voňavé koření. Koření je připravené v papírových pytlíkách. Děti si postupně posílají jeden pytlík po druhém. Podle vůně hádáme, jaké koření se v pytlíku schovalo. Poté mají možnost si koření, jako je například badyán, hřebíček nebo skořice, osahat. Některé i ochutnat.

Petar Mašková, Eliška Odstrčilíková

Čertovský rej MŠ a ZŠ

V pondělí 5.12. na Mikuláše jsem se s dětmi vydali do Základní školy ve Vojicích, kde se na nás těšili žáci základní školy, paní učitelky a naše paní ředitelka. Nejdříve si děti společně zazpívaly za doprovodu piána, zacvičily si na básničku o čertech. Poté na ně čekala výtvarná činnost v podobě výroby Mikulášů, čertů a andílků. Paní učitelky děti rozdělily do skupin. Každá skupina dostala velký arch tvrdého papíru, barvy, látky, bavlnky, lepidla, nůžky a mohlo se začít tvořit. Paní učitelky určily, co která skupina bude tvořit. Mikuláše, čerta nebo andílka. Děti byly nadšené, malovaly, lepily, stříhaly, sdělovaly si své nápady. Dětská fantazie je úžasná věc. Když bylo hotovo, všechny výrobky se položily do jedné místnosti na zem a děti se společně vyfotily. Při focení nastalo ticho, ve kterém se ozvalo zvonění, řinčení. Byl to Mikuláš s čerty, kteří nechali dětem za dveřmi nějaké dobroty. Před obědem jsme se vrátili zpět do mateřské školy. Děti si do MŠ přinesly vyrobeného Mikuláše, čerta i andílka, se kterým se ještě společně vyfotily a poté si je pověsily do vstupní chodby. Při převlékání k polednímu odpočinku, jsme si ještě povídali o dopoledni stráveném v ZŠ.

Sv. Barbora

Čekání na sv. Barborku. Povídáme si o sv. Barboře a představujeme si, jak sv. Barborka vypadá.

Mikuláš

Mikuláš tu byl. Protože jsme celý rok ve školce pracovali, hráli si, spolupracovali, pomáhali si, tak nám za odměnu půjčil jeho svatý plášť a čepec, který jsme si mohli i vyzkoušet. Zblízka jsme si prohlédli, jak je jeho plášť vyšívaný a z jakého je materiálu. Na dětech bylo vidět, jak jsou šťastné, že si mohly vyzkoušet čepec Mikuláše.